הדברת עכברים

עכברים הם המכרסמים הנפוץ ביותר ממשפחת המכרסמים, ואלה הופכים לתופעה קיצית הולכת וחוזרת הנמצאת במגמת עליה מתמדת. לא משנה אם אתם גרים בעיר או בכפר, העכברים ימצאו גם אתכם במסע הלא נגמר שלהם אחר מחסה ומזון. בין אם מדובר בעכברושים, חולדות או עכברים, הדברת עכברים היא משימה חשובה שאיננה סובלת דיחוי. מלבד תחושות הגועל וזיהום שאלה מביעים עימם, חוסר הנוחות שלכם הוא דבר שאסור להתפשר עליו ולכן מהר מזמינים מדביר.

הכירו את העכבר
העכבר הוא מכרסמם המגיע בבגרותו לגודל של בין 6-10 ס”מ, בעל יכולות ריצה זריזות במיוחדת, אשר לרוב חי במחילות בשדות ולעיתים מגיע לסביבות מגורים של בני אדם בחיפוש אחר מחסה ומזון. העכברים פעילים רוב חודשי השנה, ויכולים להעביר מחלות לבני אדם דרך הצואה, רוק או דם, מחלות כמו סלמונלה, דבר, כלבת ועוד.

מניעת עכברים כפתרון הדברת עכברים
בעוד שכאשר יש פלישת עכברים לביתנו, הדרך היחידה להפטר מהם היא הדברת, הפתרון הטוב ביותר הוא מניעה של בוא העכברים מבוא מועד. סגרו פחי אשפה ורוקנו כאלה שמלאים, החזיקו חתול בסביבת המגורים, איטמו פתחים וחורים בקירות, חלונות או דלתות, אל שתאירו מזון מפוזר ודברו עם חברות הדברה מקצועיות שיוכלו לתת לכם ייעוץ נוסף.

הדברת עכברים על ידי רעל
הדברת עכברים על ידי פיזור רעל מתבצעת תוך שימוש בתיבות האכלה, המפוזרות בחצרות ובחדרים ואלה מאפשרות כניסה ויציאה של עכברים, כך ששום בעל חיים או בן אדם לא יכול להיפגע. המדביר בודק את תיבות האכלה אחת לזמן מה, לבדוק האם הייתה תנועת עכברים המעידה על הדברה יעילה. הרעלים בשימוש לצורך הדברת עכברים הם רעלים מסוג אנטיקוגאלנטים, היעילים מאוד כנגד מכרסמים.

הדברת עכברים על ידי לכידה
ניתן לבצע הדברה של עכברים על ידי מלכודות הלוכדות אותן, ולאחר מכן שחרורם הרחק מהסביבה שלכם. מלכודות אלה פועלות בצורה של פיתיון המורכב בתוך כלוב על הדק קפיצי, כאשר ישנה תנועה קלה של הפיתיון על ידי נגיסה או תזוזה, ההדק קופץ והקפיץ מפעיל מנגנון של סגירת דלת הכלוב כך שהעבר לבסוף נלכד.